האם קיימות הפרעות אכילה לבעלי חיים?

הפרעות אכילה

הפרעות אכילה

הפרעות אכילה מוכרות לנו מבני האדם בצורות שונות לרבות הימנעות מאכילה שיכולה להוביל עד מוות במקרים קיצוניים, או אכילת יתר הגורמת לעיוות הגוף ולהשמנת יתר המובילה לבעיות דימוי עצמי קשות, לבעיות חברתיות גדולות, להתבודדות, לאי מציאת בני זוג וכדומה. לבעיות אלה כמה סיבות עיקריות ובראשן סיבות פסיכולוגיות הקשורות לאישיות הסובל מהן, בעיות חברתיות או תרבותיות שונות, בעיות משפחתיות וגם גורמים גנטיים שונים. אבל הפרעות אכילה אינן נחלת האדם בלבד אלא שניתן למצוא הפרעות אכילה לבעלי חיים ובמיוחד מדובר בבעלי חיים מבויתים – חיות מחמד.

הפרעות אכילה לבעלי חיים

כן, גם בעלי חיים יכולים לפתח הפרעות אכילה מסיבות שונות ולהגיע עד מצבי אנורקסיה מסוכנים. בקרב כלבים יכולה התופעה להתפתח כתוצאה מהסיבות הבאות:

  • פינוק יתר המרגיל את בעל החיים לסוגי מזון ייחודיים בלבד, ולאחר שהתרגל לכך הוא אינו מוכן  לאכול דבר פרט למזון זה.
  • סיבות בריאותיות מסוגים שונים.
  • מחסום פסיכולוגי להימנעות מאכילת מזון יבש.

כיצד מתמודדים עם הבעייה?

על מנת להתמודד עם הפרעות אכילה לבעלי חיים פותח סוג מזון מיוחד המכונה "נוטרם סלקטיב" שנחשב לבעל טעם טוב במיוחד. מזון זה אינו מכיל דגנים על מנת לאפשר עיכול קל ומהיר של המזון, והוא מורכב מעוף, דגים, ביצים וגבינות בתיבול חומרי טעם טבעיים המוסיפים למזון גם ארומה משובחת שגם כלבים אניני טעם ביותר ישמחו לאכול אותו.

בנוסף, יש להקפיד על התאמה נכונה של המזון לכלב הספציפי על פי סוגו, גודלו, גילו וכדומה. הקפדה על כך בשלבי חייו הראשונים תמנע ברוב המקרים את התופעה ולא תהפוך אותו למפונק. חשוב לבחור לבעל החיים הגדל בבית מזון מסוג איכותי בלבד ורצוי לא לתת לכלב מזון שאינו מיועד לו.

כתיבת תגובה