חיות מחמד ודשא סינטטי

חיות מחמד

חיות מחמד

בעלי בתים פרטיים רבים מנצלים את שטח החצר, ומחליטים להפוך אותו לגינת נוי עם דשא, צמחים, פרחים, פינת ישיבה ועוד. השאלה המרכזית שעולה אצל כל בעלי הבתים הפרטיים היא האם לעשות שימוש בדשא אמיתי או בדשא סינטטי. מצד אחד דשא אמיתי מקנה לגינה מראה טבעי ומחובר יותר לטבע, מצד שני דשא סינטטי אינו נהרס בקלות, אינו מצמיח עשבים שוטים, ואינו מצריך טיפול קבוע מיוחד. השאלה הופכת קשה יותר כאשר בעלי הבתים הפרטיים מחזיקים גם חיית מחמד בביתם, ואינם בטוחים איך יהיה השילוב בין החבר על ארבע לבין דשא סינטטי. שילוב זה מעורר שאלות ותהיות רבות לגבי ניקוי הצרכים של בעל החיים מן הדשא הסינטטי, החיבור בין בעל החיים לבין הדשא, האם הדשא בטיחותי עבור בעלי החיים ועוד. מאמר זה יענה על כל התהיות שלכם בנושא, ויראה לכם שדשא סינטטי עשוי להיות רעיון לא רע בכלל, גם כאשר משלבים אותו עם בעלי חיים.

 

הניקיון פשוט

דשא סינטטי הוא מעין מרבד מלאכותי אשר נארג במעבדות כימיות מיוחדות. דשא סינטטי זה אינו דורש טיפול ודישון בניגוד לדשא טבעי, הוא נשמר לאורך שנים, ונראה טבעי וחדש גם תקופה ארוכה לאחר קנייתו. חיות מחמד אשר גדלות בקרבת חצר נוטות לעשות את צרכיהם במקומות שונים על הדשא. לדשא סינטטי שני יתרונות עיקריים בכל מה שנוגע לצרכיה של חיית המחמד:

  • במקרה של דשא סינטטי ניתן להתמודד עם ניקיון הצרכים בקלות רבה. יש להרים את הצרכים ולהבריש את הדשא עם מטאטא טבול במעט מים, פעולה זו תנקה בקלות את הדשא, ולא תשאיר כתמים. צרכים נוזליים יכולים לחלחל דרך הדשא הסינטטי אל פתחי הניקוז המצויים בקצה.
  • היתרון השני הוא שדשא סינטטי אינו מפיץ את הניחוח שמפיץ דשא טבעי, ואין לו את המרקם של האדמה הטבעית. חיית המחמד תשים לב מיד להבדל בין הדשא הסינטטי לדשא הטבעי, ותעדיף לעשות את צרכיה בקרבת מקום ולא על הדשא.

 

פרעושים וחפירות

לשילוב בין דשא סינטטי לחיות מחמד יתרונות רבים נוספים:

  • כלבים וחתולים אשר מבלים בחצר או בגינה נוטים להידבק בפרעושים, קרציות ומזיקים אחרים. דשא סינטטי, בניגוד לדשא טבעי, מורכב רק מחומרים מלאכותיים, אשר אינם מושכים אליהם קרציות ומזיקים שונים אלה, לכן חיות המחמד אשר מבלות על דשא סינטטי נדבקות פחות במזיקים מן הסוג הזה, ופרוותם נשמרת נקיה.
  • חיות מחמד כמו כלבים וחתולים נוהגות לחפור בורות בדשא טבעי, מה שהופך את הגינה למבולגנת ופחות נעימה למראה. דשא סינטטי אינו מאפשר את האופציה של חפירה, ואינו מפיץ את הריחות של הצמחייה הטבעית אשר מפתים אותם לחפירה.

 

דשא סינטטי וחיות מחמד, שילוב מנצח

השילוב בין דשא סינטטי לחיות מחמד מקל על בעלי הגינות לא רק בצורך בטיפול, השקיה ודישון של הדשא הטבעי, אלא גם בטיפול וניקוי צרכיהם של בעלי החיים. דשא זה יעניק לבעל החיים סביבת משחק נקיה, נוחה ובטיחותית, ויעניק לגינה שלכם מראה נטול חפירות או פרעושים.

המאמר באדיבות חברת הולי אינטרנשיונל המשווקת מרבדי דשא סינטטי איכותיים

כתיבת תגובה