חמישה טיפים על אוכל לכלבים

אוכל לכלבים

אוכל לכלבים

אתם מעוניינים ליצור את התפריט הבריא ביותר עבור הכלב שלכם. הוא מצידו כמובן, היה שמח לאכול את הסטייקים שנמצאים על השולחן שלכם, ואם זה היה תלוי בו – הוא היה אוכל אותם בלי הפסקה. השאלה היא כמובן איך מרכיבים תפריט בריא לכלב, שגם יהיה טעים עבורו, יתרום לבריאות שלו, ימנע מחלות, וגם ימנע מצב של השמנת יתר? ריכזנו עבורכם מספר טיפים בנוגע לבחירת אוכל לכלבים, והרכבת תפריט איכותי עבורו. אנו מקווים שהטיפים יסייעו לכם לגדל את הכלב בצורה נינוחה יותר, וליצור תפריט קבוע ומוצלח.

הטיפים שיעשו שינוי בבחירת האוכל לכלבים

  • בין אוכל יבש לרטוב – רוב הכלבים, לו היינו שואלים אותם, היו כנראה מעדיף אוכל לכלבים שיהיה רטוב בלבד. הוא הרבה יותר טעים להם, ויש לציין שבאופן עקרוני הוא גם מזין יותר. עם זאת, האוכל הרטוב הוא הרבה יותר יקר, והוא גם הרבה יותר משמין מאשר המזון היבש. לכן, ההמלצה היא לבסס את התפריט של הכלב על מזון יבש. אפשר מפעם לפעם לשלב מזון רטוב בתפריט של הכלב – בפרט אם מדובר על גורים. אפשר לשלב את המזון הרטוב בין השאר כפרס על התנהגות טובה במיוחד של הכלב – אולם הבסיס הוא תמיד המזון היבש.
  • איכות האוכל – יש ארבע רמות שונות של אוכל לכלבים: מזון זול, פרימיום, סופר פרימיום, ואולטרא פרימיום. כל עוד מצבכם הכלכלי מאפשר זאת, אנו ממליצים בחום לרכוש מזון ברמת הסופר פרימיום לפחות, שכן מדובר על מזון שהמרכיב הדומיננטי בו הוא בשר אמיתי  לרוב מדובר על עוף או כבש. כמובן שמזונות האולטרא פרימיום הם האיכותיים ביותר שיש, אך עבור רוב סוגי הכלבים גם הסופר פרימיום איכותי דיו. מזונות הפרימיום מומלצים במידה התקציב שלכם מוגבל – ומהמזון הזול כדי להימנע לגמרי.
  • התאמה לגזע – במדיה ויש לכם כלב גזעי, אפשר למצוא מזונות שמותאמים ספציפית לגזע שלו. כך הוא גם יתפתח בצורה תקינה, וגם תוכלו להימנע מהופעה של מחלות נפוצות, שכן מדובר על מזונות שכוללים חומרים, שמונעים מראש את ההתפרצות של המחלות הנפוצות לאותו הגזע.
  • טעים או לא – אם קניתם פעם ראשונה אוכל לכלבים והכלב לא אוהב, כדאי לא לריב איתו יותר מידי. קחו בחשבון שלכלבים כמו לבני אדם יש טעם אישי משלהם. אפשר לנסות בהתחלה 2-3 סוגי אוכל שונים, עד שהכלב ימצא את הסוג האהוב עליו.
  • חטיפים – תתפלאו, אבל חטיפים הם חלק חשוב מאד בגידול הכלב, פחות מבחינת התזונה ויותר מבחינת החינוך. החטיף יכול להיות פרס על התנהגות טובה, והוא מהווה תמריץ חיובי מאד לאילוף הכלב. כלבים שמקבלים חטיפים על התנהגות טובה, כמובן יתמידו בה.

מוכנים להתחיל בגידול הכלב?

לסיכום, אוכל לכלבים הוא הרבה מעבר ממוצר שנותן לכלב תחושת שובע. מדובר על מוצרים שחיוניים להתפתחות התקינה של הכלב, ואף משפיעים על החינוך שלו. אמצו את הטיפים, ותוכלו לגדל את הכלב בקלות ובנינוחות.

כתיבת תגובה