כלבים קטנים לדירות קטנות

לעתים נהוג לומר, שאם אתם רוצים לגדל כלב, עליכם לדאוג לכך שהדירה שלכם תהיה מרווחת מספיק, ושלכלב תהיה חצר גדולה להסתובב בה, ואם לא חצר – אז לפחות מרפסת רחבת ידיים. אולם, חלק ניכר מהאנשים גרים בישראל בתוך דירות שאינן גדולות במיוחד – ובחלקן אף אין מרפסת, שלא לדבר על חצר. אז האם נגזר עליכם לגדול ללא כלב? ממש לא! לשמחתכם הרבה, יש כמה גזעים של כלבים בגודל קטן עד בינוני, אשר משום גודלם ובעיקר אופיים – הם אידאליים לגידול גם בדירות ללא מרפסת או חצר.

הכירו את הגזעים לדירה שלכם

  • שיצו – השיצו מגיע אלינו באופן מפתיע מסין. מסין הוא הפך להיות כלב מאד פופולרי בעיקר באנגליה ובארה"ב, ובשנים האחרונות הוא גם פופולרי מאד בישראל. היתרון הגדול של השיצו טמון באופי הנוח שלו. מדובר על אחד מגזעי הכלבים הנוחים ביותר שיש. השיצו הוא לרוב כלב רגוע מאד, ואף חכם יחסית – כך שמדובר על כלב שלומד מהר, וקל מאד לאלף גם בדירות קטנות. השיצו לא זקוק בהכרח למרחבים גדולים, שכן הוא איננו גדול ולא תופס מקום רב בדירה. השיצו יכול לבלות היטב ולשחק גם בדירה סגורה – אם כי יש לזכור שמדובר על כלב עם פרווה ארוכה שיש לסרק מידי יום, והוא גם משיר לא מעט שיער. אולם מעבר לטיפול בפרווה – זה כלב נהדר לגידול בבית.
  • קבלייר – הקבלייר, או כמו שהוא נקרא בשמו המלא קבלייר קינג צ'ארלס ספנייל (כן, כן) הפך להיות כלב אופנתי מאד בשנים האחרונות, בזכות המראה משובב הלב שלו, והעובדה שמדובר על אחד הכלבים השמחים ביותר יש. הקבלייר הוא כלב קטן מידות עם פרווה לבנה-ג'ינג'ית. ההתאמה שלו לבית היא בכך שמדובר קודם כל על אחד הכלבים הנקיים ביותר שיש – הוא לא משיר פרווה, והוא אף דואג לטפח את עצמו היטב, והוא סולד מאד מלכלוך. כמו כן, הכלב אוהב להיות בבית, ולא בהכרח מתאווה לצאת החוצה. מדובר גם על כלב שקט יחסית, אך כזה שגם לא יסרב לעולם למשחק. הדבר היחיד שיש לזכור הוא שמדובר על כלב חכם, ואף עקשן לעתים – ולכן יש לחנכו מגיל צעיר.
  • מלטז – המלטז הוא ללא ספק אחד מהכלבים היפים ביותר שיש – עם הפרווה הלבנה הארוכה שלו. מלטז נחשב לגזע מעולה לגידול בבית, שכן למלטזים יש העדפה ברורה מאד למקומות סגורים – ואת חלקם אפילו יש להרגיל לאורך זמן לטיולים בחוץ, שכן הם לרוב יעדיפו לחזור מהר הביתה. כמו כן למרות פרוותו הארוכה – המלטז לא משיר שיער וזה יתרון חשוב. יש רק לזכור כי מדובר על אחד הכלבים הרועשים ביותר שיש, והוא נוהג לנבוח בעיקר כשהוא חושש שיינטשו אותו – ולכן יש לתת לו תשומת לב הולמת.

כלבים קטנים נהדרים שנותנים יחס חם

מה משותף לכל הכלבים שמנינו? בין אם אתם מאמצים מלטז, קבלייר או שיצו, מדובר על כלבים מקסימים (האם יש כלב שאיננו מקסים?) והאופי הנוח שלהם, מתאים מאד לגידול בבית, כך שצפויה לכם חוויה מדהימה.

כתיבת תגובה