כללים נכונים לתקשורת טובה עם כלבים

כלבים

כלבים

כלבים הם בעלי חיים מבויתים מזה חמשת אלפים שנה. הכלב נחשב לידידו הטוב של האדם (ומשונה שאחת הקללות הנפוצות בשפות רבות קשורות בהשוואת האדם לכלב וכדומה…). כלבים הם בעלי חיים עם צרכים מגוונים, ועל מנת לשמור על תקשורת טובה עימם, יש לספק להם את הצרכים הנחוצים להם ולהתייחס אליהם כאל בן משפחה נוסף. כלבים יכולים להכניס שמחה רבה לבתים עם ילדים קטנים, לבתים עם אנשים מבוגרים, ולהוות גורם חיובי בכל בית של אוהבי חיות. אבל כלב הוא בעל חיים שיש להכיר אותו, ומומלץ לגשת לוטרינר לפני שמחליטים על הכנסת כלב הביתה, ובמיוחד למשפחות שזו להן הפעם הראשונה.

מהם הצרכים של כלבים?

כלב זקוק לכמה דברים בסיסיים על מנת לנהל תקשורת טובה עם הבעלים שלו, ולהיפך. הצרכים הבסיסיים של הכלב הם:

  • מקום מגורים קבוע ונעים
  • מזון
  • פעילות גופנית קבועה
  • אילוף
  • חיבה ואהבה

שמירה על הצרכים הללו תוביל לתקשורת טובה בין הכלב ובעליו, ותביא לידידות רבת שנים ומאד חיובית.

מקום מגורים קבוע ונעים – יש לספק לכלב מקום מגורים קבוע, לקבוע לו את המקום שלו לשינה, ולשים לו גבולות לגבי מקומות שאסור לו לישון או לרבוץ בהם. שמירה על גבולות ומסגרות חשובה לכלב בדיוק כפי שהיא חשובה לילדים קטנים, והדבר מוביל להתנהגות טובה וללא הפרעות שונות.

מזון – יש לספק לכלב את המזון המתאים לו. לכל כלב יש דרישות מזון שונות, ויש להתייעץ עם וטרינר לגבי הסוגים השונים (מזון יבש, רטוב, שאריות מזון וכדומה) ולגבי המינונים המתאימים לכל כלב ובכל גיל. יש לספק לכלב מים טריים כל הזמן, ובמיוחד בעונת הקיץ החמה. במידה והכלב מגלה סימנים, שהוא אינו מרוצה מהמזון, או שיש לו שלשלולים תכופים, יש להחליף את מזונו לאחר בדיקה אצל וטרינר.

פעילות גופנית קבועה – כל בעל חיים זקוק לפעילות גופנית, וכך גם כלב. כלב החי רוב שעות היום בדירה סגורה חייב לצאת לפעילות גופנית מסודרת ויומיומית. יש להוציא את הכלב באופן קבוע, על מנת שיעשה את הצרכים שלו פעמיים ביום לפחות, ולתת לו להתרוצץ חופשי (במקומות מותרים לכלבים) במשך כל יום לפחות לחצי שעה. חוסר פעילות גופנית עלול להוביל לבעיות בריאותיות, בעיות השמנה, ואף לבעיות התנהגות חמורות.

אילוף – על מנת לשמור על תקשורת נכונה עם הכלב, מומלץ למסור אותו לאילוף בגיל צעיר. יש להתייעץ עם וטרינר לגבי הגיל המתאים לכל כלב, ולוודא כי מדובר במקום מקצועי ואוהב בכל הקשור לאילוף כלבים. אילוף כלבים הוא המפתח ליצירת תקשורת טובה בין הכלב לבעליו, ויש להקפיד על כך.

חום ואהבה – כמו כל בעל חיים אחר (ואנו בתוכם), גם כלבים זקוקים לחום, חיבה ואהבה. כלב ללא אהבה וחיבה כלפיו יהיה כלב דכאוני, ויפגין הפרעות התנהגות לא סימפטיות. אחרי הכל, הרי לשם כך אנו מאמצים כלב, כדי שיהיה לנו לידיד וחבר…

כתיבת תגובה