מוצרי טיפוח לכלבים

מוצרי טיפוח לכלבים

מוצרי טיפוח לכלבים

כיצד ניתן לטפל בפרעושים וקרציות אצל כלבים?

כל בעלי הכלבים יודעים כי הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם. החום והאהבה שהוא מעניק והתעסוקה והטיפול בכלב יקרים מפז, ולא ניתן להחליפם באף תחושה אחרת. חשוב מאוד לטפל בכלב ולשמור עליו ממחלות וטפילים שונים אשר יכולים להופיע. הטפילים המפורסמים ביותר אשר תוקפים כלבים על בסיס קבוע הם קרציות ופרעושים. יצורים אלו מתיישבים על פרוותו של הכלב ומוצצים את דמו. תופעה זו יכולה לגרום לאנמיה אצל כלבים, ואם היא לא מטופלת כהלכה גם למוות. אם כמות הקרציות והפרעושים על גבי הכלב היא גדולה, תוכלו לאתר את נוכחותם בקלות, אולם אם היא בכמות קטנה, תוכלו לחפש אותם על בטנו וליד זנבו של הכלב, שכן אלו הם המקומות המועדפים על טפילים אלו.

 

מוצרי טיפוח לכלבים לטיפול בפרעושים וקרציות

כפי שנאמר טיפול בכלב במקרה של פרעושים וקרציות הוא חשוב ביותר. טיפול יעיל מחייב השמדה של הפרעושים המצויים עליו ובסביבתו. אולם, כלבים מסתובבים בחוץ לעיתים קרובות, ולכן קשה מאוד למגר את התופעה לחלוטין. הנה לכם מספר עצות כיצד ניתן להימנע מן התופעה:

  • מוצרי טיפוח חיצוניים: מוצרי טיפוח לכלבים כמו אמפולות שונות משחררות חומרים אשר מרחיקים את הקרציות והפרעושים מגופו של הכלב. האמפולה משחררת חומר בצורה איטית ומספיקה לתקופה של כחודש ימים. את האמפולה ממקמים לרוב מאחורי ראשו של הכלב, במיקום זה היא עושה את פעולתה בצורה היעילה ביותר.
  • תרסיסים ותרופות: אפשרות נוספת מלבד אמצעי טיפול לכלבים היא מתן תרסיס או תרופה דרך הפה אשר תפקידה לשמור על הכלב מפני טפילים אלו. רבים מעדיפים את שיטת האמפולה מאחר והיא פחות חודרנית, אינה מפריעה לכלב, וקל יותר ליישם אותה.

חשוב מאוד לפני שעושים שימוש במוצרי טיפוח לכלבים או בתרופות כלשהן, לקרוא את ההוראות במדויק על גבי הטיפול, ולהיזהר כאשר מדובר בגורים אשר רגישים לחומרים שונים. מומלץ מאוד גם להתייעץ עם וטרינר מוסמך לפני מתן הטיפול.

 

כיצד ניתן לטפל בסביבת הכלב?

למעט מוצרי טיפוח לכלבים אשר מסייעים בהרחקת הטפילים מעל גופו של הכלב, חשוב מאוד גם לנקות ולחטא את הסביבה שלו, ולשמור עליה נקיה ככל שניתן. חשוב מאוד להזמין מדביר מקצועי על מנת לבצע הדברה ביתית כנגד פרעושים וקרציות. כמו כן, חשוב מאוד להעניק טיפול כולל גם לחצר, שכן המזיקים יכולים לשהות גם שם. טיפול לחצר יכול להיעשות גם באמצעות המדביר, או באמצעות חומרי הדברה שונים שניתן לקנות בחנויות. חשוב מאוד לבדוק כי חומרי ההדברה ידידותיים לסביבה, ואינם יכולים להזיק לבני האדם או לבעלי חיים.

 

שמירה על היגיינה

ישנם מוצרי טיפוח לכלבים אשר מסייעים לשמירה על ההיגיינה של הכלב. שמפו מיוחד, מברשות מיוחדות לצחצוח השיניים, הברשה וסירוק כולם מסייעים בשמירה על הכלב נקי, ומרחיקים את הפרעושים, הקרציות והמזיקים האחרים.

כתיבת תגובה