מזון לכלבים

טיפים לבחירת מזון לכלבים

החברים הטובים ביותר שיכולנו לרצות ולדרוש בעבורנו הם ללא ספק הכלבים המלווים אותנו בחיינו, שכן נאמר כבר אלפי פעמים כי : "אין חבר טוב מכלב טוב", שהרי הכלב אוהב ומסור לנו ללא כל אינטרס או שמא צורך, אהבתו הינה זכה וטהורה !
ואם כבר עוסקים אנו בבעלי החיים האהובים שלנו, הרי שנרצה יותר מכל להשיב להם אהבה ענקית ודאגה הדדית כשם זו שהם מעניקים לנו, ונתחיל בצעד החשוב ביותר !
בחירת מזון איכותי לכלבים –  מומלץ עד מאוד שנתאים את סוג המזון שלהם לסוגם, גודלם, צורכיהם והנאתם.

הכנו בעבורכם מספר טיפים חשובים לבחירה מוצלחת של מזון איכותי לכלבים …

 • התאימו את מזון הכלבים לגיל כלבכם
  מזון לגורים – כמו בכל תחומי החיים וכל סוגי המוצרים השונים, כך גם בתחום המזון לכלבים, ניתן לראות את קיומם של סוגי המזונות לשכבות גיל שונות לכלבים.
  מזון לגורים הוא מזון המותאם לשיניהם העדינות והרכות של כלבינו ועם זאת מותאם הוא בדיוק רב גם לצורכיהם הבסיסיים הכוללים : וויטמינים, תוספי תזונה בריאים ומחזקים ותרכובות חשובות לשמירה על בריאותם.
  מזון לכלבים בוגרים – סוגי המזון לכלבים בוגרים הינם שונים מאלו שנועדו לגורים, שכן כוללים הם תרכובות מזון שונות ומגוונות יותר מאלו שנועדו לגורים צעירים.
  במזון לכלבים בוגרים תוכלו למצוא גם את השילוב שבין מזון דיאטטי לכלבים לבין מזון רפואי משלים.
  כאשר מזון דיאטטי כשמו כן הוא : נועד לעזור בשמירה מפני השמנת יתר של הכלב אשר ברשותכם (במידה ומשקלו הוא מוגזם לממדיו ולגילו ואף מסכן את בריאותו).
  ואילו מזון רפואי : נועד לשם מטרת שמירה על חיי הכלב, תזונתו הנכונה וטיפול מסור בו – מזון זה מותאם לכלבים חולים אשר זקוקים לתרכובות מזון מיוחדות וייחודיות.
 • אל תתפשרו על איכות
  בחירה של מזון איכותי לכלבים הינה מהותית עד מאוד לחייו התקינים ולבריאותו של כלבכם (וכמובן גם למידת הנאתו מן המאכלים).
  על כן, הקפידו על בחירה נכונה וטובה של מוצרי מזון איכותיים וסוגי מזון מובילים ואיכותיים אשר ייצורם הוא מבוקר ומפוקח, כך שהו עומד בתקנים המחמירים ביותר של איכות מזון ברמה הגבוהה ביותר.
 • הקפידו על רציפות וחסכו בשינויים מיותרים
  בבחירת מזון לכלבכם האהוב, הקפידו על רכישה מדויקת של מזון זהה באופן עקבי והימנעו משינויי מזון תכופים ( שהרי אלו יכולים להרע לבעל החיים ולגרום לו דחייה של מזון הכלבים ואף בעיות רפואיות, כגון : נשירה, הקאות ושלשולים).
 • טריות
  כאשר מדובר על רכישת מזון כלבים, רכישת שקים גדולים ומשתלמים היא לעיתים מן הבלתי נמנע ! אך זכרו כי חשיבות הטריות במזון הכלבים הינה חשובה ומהותית לשם שמירה על הטעם ועל טריות המזון, על כן הקפידו על סגירתו ההרמטית של שק המזון לאחר כל פתיחה.