על גזעים של כלבים

גזעים של כלבים

גזעים של כלבים

ההחלטה לאמץ כלב היא לא פשוטה, אבל הבחירה בכלב המתאים לאימוץ ברגע האמת היא מסובכת עוד יותר. מאמר זה יתאר בפניכם מספר סוגי גזעים של כלבים, מהמוכרים ביותר, כדי לצייד אתכם בידע, שיסייע לכם לבחור את הכלב הנכון לכם.

על פקינז, רועה גרמני ומה שביניהם

1. רועה גרמני: נחשב לכלב עבודה, שרץ מהר, שהוא שרירי וחזק, אמיץ וקשוח. בעבר, השתמשו בני האדם ברועה הגרמני, כדי לשמור על עדרי הכבשים. במקביל, שירותו כלבי הרועה הגרמני בזמן מלחמת העולם הראשונה למטרות חילוץ וכשליחים. הם היו מביאים אספקות של תרופות לחיילים פצועים, ומעבירים מכתבים מיעד אחד למשנהו. כיום, הטיפול ברועה גרמני מצריך מבעליו לאתגר את הכושר הגופני שלו, ולתת לו להוציא אנרגיה, ככלי לשמירה על בריאותו, ואף כדי להשפיע לטובה על תוחלת חייו.
2. לברדור רטריבר (או בקיצור לברדור): הגזע הנפוץ ביותר בעולם, שמקורו במחוז לברדור שבקנדה (ומכאן כמובן שמו). הלברדורים נחשבים אהובים על הבריות בזכות אופיים העדין, האינטיליגנציה הרבה בה ניחנו, הנאמנות שלהם, והיכולת שלהם לגונן על בעליהם. כמו כן, הם מוכרים ככלבי נחייה, המסייעים ללקויי ראייה להתנייד. בעבר שימשו הלברדורים כעוזריהם של הציידים והדייגים, ותפקידם היה לרוץ, ולהביא את הניצוד שהאדם הצליח לצוד.


3. פודל: פודלים הם מסוגי הכלבים הקטנים, המקור שלהם בגרמניה, ומשמעות שמם בשפה הגרמנית הוא "להשתכשך במים". משמעות השם שלהם קשורה לתפקיד המסורתי שהיה להם לשמש ככלבי צייד, שהיו מביאים לציידים את העופות מהמים, לאחר שנורו ונפלו אליהם. לצד תפקידם זה, שימשו הפודלים גם ככלבי שעשוע במופעי קרקס, וגויסו למשימות חיפוש פטריות כמהין בזכות חוש הריח המפותח שלהם.
4. בולדוג: הבולדוג נקרא גם "כלב שור" (תרגום מאנגלית: Bull= שור, Dog= כלב), בשל המנהג העתיק להכניס בולדוג לתוך זירה עם שור רתום כדי לבדוק, האם הבולדוג יצליח להרוג את השור.
המשחק אומנם נאסר כבר במאה ה-19, אך הבולדוג מאז ועד היום נושא שם זה. במבט ראשון נראים הבולדוגים מאיימים ולא סימפטיים, אך למעשה, מדובר בגזע עדין ואדיב ביותר של כלבים, שהוא ידידותי, נמרץ, עקשן, ואוהב לקבל תשומת לב מבעליו.
5. פקינז: מקורו של הפקינז הוא בעיר פקין שבסין (ומכאן שמו פקינז), שהייתה מקום מושבה של משפחת המלוכה. הפקינז היה כלבה של משפחת המלוכה, והוא נהג ללוות את הקיסר לכל מקום אליו פנה. הוא נחשב לכלב שעשוע, שנועד להסב שמחה, ולעשות כיף לבעליו, וככזה, הוא כלב מלא שמחת חיים. לפקינזים ישנה פרווה מדהימה בגוונים של חום, שחור, לבן ואפור, העיניים שלהם קטנות, יש להם זנב מסולסל, והגדולים מביניהם לא שוקלים יותר מ-6 קילו.

לאמץ מהלב מגוון רחב של גזעים של כלבים

פקינז, בולדוג, פודל, לברדור או רועה גרמני- מעבר לגזע של הכלב ולנתונים הפיזיים שלו, חשוב יותר מכל לבחור את הכלב שנוצרה איתה "כימיה". כאשר תגיעו למכלאה, והעיניים שלכן יפגשו באותו כלב חמוד, שמסיבה בלתי מוסברת נכנס לכם ללב אתם תדעו, שהוא כנראה, הכלב שעליכם לאמץ.

כתיבת תגובה