שמות לכלבים – איך בוחרים שם לכלב? והאם זה חשוב?

שמות לכלבים הם כמו שמות של בני אדם – הם מגדירים שייכות למשפחה, ועצם מתן השם מייחד את הכלב והופך אותו לחשוב. אנשים רבים שלוקחים הביתה גור קטן או כלב בוגר מגלים שבחירת השם מורכבת יותר ממה שנראה תחילה. להלן נעבור על כמה כללי "עשה" ו- "אל תעשה".

שמות של בני אדם הניתנים לכלבים

שמות לכלבים

שמות לכלבים

אנשים רבים סבורים כי מתן שם של אדם לכלב מדגיש את החשיבות שלו למשפחתו, ואני אישית תומכת בכל לבי בגישה הזו. עם זאת, כדאי להיזהר עם העניין, ולהימנע מלכנות את הכלב על שמו של אדם. בעוד שהכוונות שלכם יכולות להיות מאוד טובות, והמטרה היא להדגיש דווקא את החיבה שלכם כלפי אותו אדם, הוא מצדו עלול להיפגע. אם בחרתם לתת שם של אדם לכלב, כדאי לבחור בשם שמוצא חן בעיניכם, אך אינו מחובר לאדם זה או אחר. אם נותנים שם לועזי, הבעיה מצטמצמת בצורה ניכרת.

כינויים המתבססים על תכונות אופי או על מראה

אנשים רבים בוחרים שמות לכלבים בהתבסס על תכונות אופי או בגלל מראה חיצוני של הכלב. כך למשל, ספוט לכלב אמסטף (חינני ביותר!) עם כתם שחור מקסים על הפרצוף. זו שיטה מצוינת למצוא שם לכלב, אך חשוב להתבסס על תכונות קבועות, שלא ישתנו בעתיד. כבר יצא לי להכיר כלבי ענק שכונו על ידי בעליהם "צוציק". השם התאים בצורה מושלמת כשהיו גורים, אך כשהכלב התבגר זה הפך להיות מצחיק ואף מגוחך. יש לזכור שהשם מלווה את הכלב כל החיים.

מקורות נוספים למציאת שמות לכלבים

כמו שיש שמות לבני אדם, כך יש גם שמות נפוצים לכלבים. הבעיה היא שהרשימה הזו מצומצמת מדי ולכן השם הופך להיות לא ייחודי ואף סתמי. חלק מהאנשים בוחרים לקרוא לכלב שלהם בהתבסס על אוכל שהם אוהבים, למשל במבה, שוקו ועוד. מצד אחד זו דרך מקסימה להביע אהבה, אבל אותי אישית זה מפחיד – אחרי הכול, יש בעולם תרבויות שרואות בכלב חיה למאכל…

האם השם של הכלב משפיע על אופיו או שמה להיפך?

בבחירת שם לאדם, רבים טוענים שבחירת השם משפיעה על האופי. כך למשל, השם נועם יכול לרמז על מזג נעים. כשאנו מדברים על שמות לכלבים, אני אישית לא מאמינה בכך. בעוד שילד מתחיל להבין באיזשהו שלב את משמעות שמו, ולהתחיל להתנהג בהתאם, אני לא מאמינה שלכלב, ולו החכם ביותר, יש את היכולת הזו. ההיפך הוא הנכון – אנו, בעליו, מזהים תכונות אופי מסוימות ובוחרים להדגיש אותן בשם שאנו נותנים לכלב. ולכן, בעיניי האופי משפיע על השם יותר מאשר השם על האופי.

חשוב להדגיש כי שם, ולא משנה מהו, מגדיר את החשיבות של הכלב בעיני בעליו. מהו השם הטוב ביותר לכלב? אני מניחה שהבחירה היא אינדיווידואלית, כאשר הדבר החשוב ביותר הוא לבחור שם שיתנגן בצורה נעימה באוזניהם של הבעלים ולא יהיה ארוך מדי.

אז בהצלחה עם החבר החדש בחיים שלכם!

כתיבת תגובה